0
Cestovanie Lifestyle

Rímske kúpele – víkendový wellness

6. októbra 2015
Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

Ahojte drahúšikovia,

predminulý víkend sme sa s mojím priateľom vybrali na wellness pobyt do rímskych kúpeľov, ktoré sú v Košiciach. Bol to skvelý výlet, ktorý sme si obaja užili. Výlet bol oneskoreným darčekom k mojim narodeninám. Tie som síce oslávila na začiatku septembra ale oplatilo sa počkať a potom si užiť víkend naplno. Bola to aj taká náhrada za dovolenku, ktorú sme toto leto nestihli. Wellness sme si hľadali na zľavomate takže cena bola super a stihli sme to ešte pred tým ako som išla do školy.

Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

 Privilege Hotel & Restaurant

V hoteli nás čakala romanticky pripravená izba. Šampanské a mini bomboniera na stole. Hotel bol moderný a izba bola priestranná a príjemná a boli sme príjemne prekvapení atmosférou. Hneď po tom ako sme sa ubytovali a rýchlo prichystali zišli sme dolu do rímskych kúpeľov. Tam sme boli ešte prekvapenejší. Skutočne to tam vyzeralo tak ako na fotkách ale tá atmosféra, ktorú dotváralo príjemné tlmené svetlo a zvuk vody (v saunách aj relaxačná hudba) to bola čerešnička na torte.

Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

S.P.Q.R. kúpele

No ešte predtým ako sme vošli do samotných kúpeľov stalo sa niečo čo sme neočakávali. Vstup do kúpeľov je možný len v plachte. Takže žiadne plavky:). (Napriek tomu sa mi podarilo vybaviť pár fotiek pre Lucia´s Blog) V realite však žiadne plavky ani uteráky. Takže tých 3 plaviek čo som si doniesla som si hneď mohla aj zbaliť do svojej cestovnej tašky. Musím však uznať, že po chvíli sme si na to zvykli a prišlo nám to ešte prirodzenejšie ako byť v plavkách.

Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

Prechádzka po Košiciach

V Košiciach sme boli skutočne len na skok a počasie bolo veľmi veterné preto sme stihli len krátku prechádzku po námestí a potom sme zapadli do úúúúžasnej kaviarne & čajovne Clematis. Keby som bývala v Košiciach určite by to bolo moje obľúbené miesto. Presne TO miesto pre knihu a dobré latte/čaj. V Clematis som konečne po rokoch stretla moju kamarátku Lucku, ktorú poznám z čias keď sme boli v Írsku. Toto leto a mi podarilo stretnúť aj Angeliku pretože všetky my sme boli nerozlučná trojka a vždy sa poteším keď ich stretnem a zistím čo majú nové a ako sa majú.

Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

Košice som navštívila už niekoľko krát a posledný krát to bolo len pár rokou dozadu preto som bola rada, že toho celkom dosť poznám a zároveň sa mi povynárali rôzne spomienky. Super bolo aj natáčanie, podľa všetkého to bude rozprávka, ktoré sa dialo priamo na námestí. Také niečo som ešte nikdy nevidela a tak sme rýchlo pofotili aspoň zopár fotiek. Som zvedavá či tú rozprávku niekedy uvidím:).

Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

Rímske kúpele - víkendový wellness KošiceClematis kaviareň a čajovňa

Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

Rímske kúpele - víkendový wellness KošiceNámestie a Dóm sv. Alžbety (vpravo hore)

Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

V nedeľu večer sme ešte naplno využili rímske kúpele a keďže už bolo aj dosť neskoro približne 9 hodín kúpele sme mali takmer celé pre seba. Mojími obľúbencami sa stali infrasauna a bylinková sauna. Bylinková sauna má veľmi príjemnú teplotu plus tam krásne vonia vonná esencia zatiaľ čo infrasauna má skvelú výhodu v tom, že sa nemusíte prudko schladiť v bazéne čoho som ja veľký fanúšik nikdy nebola až do tohto výletu kedy som sa prinútila a povedala som si, že nastal čas trošku potrénovať môju vôľu. A takýto bol náš oddychový víkend.

Rímske kúpele - víkendový wellness KošiceMali sme aj kopec vynikajúceho jedla. Mňam!

Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

Rímske kúpele - víkendový wellness Košice

Chodíte rady na wellness? Aké sú vaše obľúbené miesta na oddych?

Sending love and kisses xx

Yours Lucia 

 • Odpovedať
  Katka
  22. novembra 2015 at 16:36

  Ahoj Lucka, blog chválim, ako aj tento príspevok 🙂 . Zaujalo ma však, taktiež sa chystáme s priateľom na wellness v hoteli Privilege ale to s tými plavkami ma šokovalo :D. Plavky sa nesmú používať ani pri vstupe do bazéna? Ja sa pred cudzími ľudmi budem hanbiť 😀 Či ich tam až tak veľa nebolo? Ďakujem za odpoveď

  • Odpovedať
   Lucka
   22. novembra 2015 at 16:50

   Ahoj Katka 🙂 Ďakujem som rada, že sa blog páči a veľmi si to vážim. Áno je to tak plavky nesmieš mať vôbec 😀 v priestoroch wellnessu dokonca ani žiadne šľapky alebo žabky. Dostaneš len plachtu a uterák. Absolútne ťa chápem my tiež keď sme tam prišli a zistili to tak nám to bolo trošku čudné ale skutočne tam nebolo až tak veľa ľudí, ďalej je tam prítmie a po chvíľke si na to celkom zvykneš :). V tomto wellnesse vám to podľa mňa nebude vôbec vadiť. Prajem vám príjemný oddych a napíš potom či sa vám páčilo a ako ste to zvádli:)

 • Odpovedať
  Evka
  27. novembra 2015 at 10:22

  Ahoj.
  Chcela bu som sa opytat aka vekova skumina navstevuje ten wellness. A ci nebol problem z ocumovanim 🙂 som hambliva 😀

  • Odpovedať
   Lucka
   29. novembra 2015 at 22:59

   Počas toho víkendu, ktorý sme tam strávili my tam boli rôzne vekové skupiny. Boli tam dosť často tridsiatnici, štyridsiadnici a päťdesiatnici ale žiadny problém z očumovaním nebol práve naopak keďže je tam prítmie a vlastne všetci tam sú nahí takže ste na “jednej lodi”. Nikto nikoho neočumuje lebo vie, že potom by zas mohla tá osoba očumovať jeho :).

 • Odpovedať
  Zuzana
  23. októbra 2016 at 22:34

  Ahoj a ahojte komentujúci 😀 Chcem vám len oznámiť, tento víkend sme boli taktiež v danom hoteli a vo wellnese, dopredu sme o tom sprostom pravidle nevedeli. Nebolo nikde na to upozornené. Do sauny je logické že sa ide bez plaviek, len v plachte, ale nikdy ma nenapadlo že budú plavky zakázané aj do bazéna.
  Ja som osoba ktorá “bojuje” proti nezmyselným pravidlám, a vysvetľovali nám že-vraj je to kvôli hygiene. Akej hygiene ? Čo sa tie plavky rozpúšťajú aj vo vode? To je hygienickejšie to že ľudia idú rovno zo sauny do bazéna bez osprchovania ? Alebo sobotu, keď je to vyhradené pre “rodinky a deti” zrazu už sú plavky povolené a nevadí im to. V tedy sme wellness aj využili. No povedali sme svoje recepčnej vo wellnesse, recepčnej hotela nech odovzdá odkaz a ešte sme napísali aj oficiálny mail. Verte- neverte , večer telefonat priamo nám na izbu – Od dnes platí nariadenie od riaditeľky hotela, že už sa MOŽE ísť aj v plavkách, ale NEodporúča sa to. Takže vynadané by ste nemali mať, ak budete v plavkách 😉 ALE, buďte ohľaduplní, ak naozaj pôjdete do sauny, prezliecť do plachty 😉 Ja sauny nenavštevujem, mne to nerobí dobre. Ja som tam šla len kvôli bazénu, vírivke a oddychovej zóne.

  • Odpovedať
   Lucka
   23. októbra 2016 at 23:04

   Ďakujem za update :).

 • Odpovedať
  Stanka
  10. decembra 2016 at 12:35

  Jedno nezmyselné pravidlo, ktoré ľudstvo vymyslelo je aj hanblivosť.

Zanechať odpoveď

sixteen + fourteen =