0
Kozmetika Recenzie

Maybelline SuperStay Matte Ink – recenzia

18. júna 2018
Maybelline Super Stay Matte Ink

Ahojte drahúšikovia,

pred pár týždňami som zaregistrovala novinku SuperStay Matte Ink od Maybelline. Podobný dlhotrvácny rúž od Maybelline som vyskúšala už asi dva roky dozadu (SuperStay 24 color). Avšak môj obľúbený odtieň Rose dust 185 som momentálne nikde nevedela nájsť a tak som sa rozhodla, že skúsim práve túto novinku.

Maybelline Super Stay Matte Ink

Pre istotu som si pozrela recenziu aj u Drew’s Beauty. Chcela som vidieť odtiene SuperStay Matte Ink “v akcii”. Bohužiaľ stále sa neviem dostať k jednému odtieňu, ktorý by bol aspoň čiastočne podobný tomu môjmu obľúbenému a tým je Seductress 65. No nestrácam nádej a čakám, že daný odtieň naskladnia aj na Slovensku. Zatiaľ som sa preto rozhodla vyskúšať tieto tri odtiene – Dreamer 10, Romantic 30, Pioneer 20.

Maybelline Super Stay Matte Ink - Pioneer, Romantic, Dreamer

Začnem pár základnými infoškami a čo sa mne na týchto tekutých matných rúžoch páči. Ako prvé, SuperStay Matte Ink na perách vydží celý deň, presne ako sľubujú. Treba ho len jemne doplniť ak ste viac jedli či pili. Pri výraznejšej farbe dajte pozor na kútiky. Celý čas zostáva matný. Farba sa neotiera, prípadne len veľmi veľmi jemnúčko zostane drobné znamenie, že ste si ho naniesli. Avšak musí zaschnúť a to chvíľku trvá. Nie je to nič hrozné ale ak nemáte radi lepivý pocit na perách je možné, že sa vám nebude páčiť. V tom prípade odporúčam druhý typ rúžu od Maybelline SuperStay 24 Color. Ten má na jednej strane rúž a na druhej strane balzam.

Dreamer

Maybelline Super Stay Matte Ink - Dreamer 10 - ukážka 1

Maybelline Super Stay Matte Ink - Dreamer 10 - ukážka 2

Dreamer 10

Odtieň Dreamer 10 som si kúpila ako prvý, na skúšku či skutočne vydrží a či sa mi bude hodiť. Nakoniec som ho nosila celý týždeň v kuse a bola som veľmi spokojná. Je vhodný na každodenné nosenie a aj k jemnému či výraznejšiemu líčeniu. Jemná ružová vám dodá pocit upravenosti ale nie ste zbytočne vyrázna. U mňa je to favorit zo všetkých troch.

Romantic 30

Maybelline Super Stay Matte Ink - Romantic 30 - ukážka 1

Maybelline Super Stay Matte Ink - Romantic 30 - ukážka 2

Romantic 30

Tento odtieň som zatiaľ mala na perách len 1 krát. Je to výraznejšia ružová, ktorá vyzerá na perách až neónovo. Keďže, ja mám celkom rada výrazné pery a niekedy ich nosím aj na bežný deň nemám s touto výraznou ružovou problém. Avšak u týchto výraznejších odtieňov Matte Ink som si musela dávať väčší pozor na kútiky. Inak super. Podľa mňa je to skvelá voľba na leto.
Pioneer

Maybelline Super Stay Matte Ink - Pioneer 20 - ukážka 1

Recenzia - matné tekuté rúže od Maybelline

Pioneer 20

Pioneer je klasická červená, ktorú je vždy dobré mať doma v zbierke. Ja mám doma už niekoľko červených rúžov ale rozhodla som sa, že si ho zadovážim aj v tejto “neotierateľnej” forme, keďže bežne sa všetky moje rúže otláčajú. Tento odtieň dokonca zožal úspech u môjho kolegu, takže dámy ak vaši partneri ocenia červené pery, možno sa vám oplatí aspoň na skúšku.

Moje ďalšie vytúžené odtiene sú:

Ako som už písala vyššie, odtieň, ktorý chcem určite vyskúšať je Seductress 65, Ruler 80 a možno ešte Amazonian 70 aj keď ten sa mi už zdá príliš hnedý na môj vkus. Môj obľúbený odtieň Rose Dust 185 Maybelline SuperStay 24 Color je asi najpodobnejší odtieňu Ruler 80 ale Seductress 65 ma zaujal najmä tým, že sa podľa mňa hodí ku všetkému. A odtieň Ruler 80 som objavila na nete o čosi neskôr ako Seductress 65.

Recenzia Maybelline Super Stay Matte Ink

Aplikátor na pery

Priznám sa na aplikátor týchto tekutých rúžov som si musela chvíľočku zvykať ale trvalo to skutočne len 2 či 3 použitia. Potom to už išlo parádne. Keďže má trošku iný tvar a v strede má medzierku, niekedy a môže zdať, že nemáte dostatok produktu na nanesenie. Hlavne ak idete do krajných častí pier ale stačí si len nájsť techniku a trošku trpezlivosti. Teraz už nemám z aplikátorom absolútne žiadny problém a iný by som si na rúžoch nevedela ani predstaviť.

Recenzia - matné tekuté rúže od Maybelline

Výhody Maybelline SuperStay Matte Ink:

Pre mňa je najväčšiou výhodou to, že sa SuperStay Matte Ink neotláča a vydrží celý deň. To je hlavný dôvod prečo som sa ho rozhodla skúsiť a nesklamal. SuperStay Matte Ink má široké množstvo odtieňov avšak nie všetky nájdete na Slovensku a tak dúfam, že ešte k nám prídu. Zatiaľ najväčší výber som videla na Notino.sk. Mne sa páči aj matný efekt, takže ho pridávam medzi výhody. Ako poslednú vec oceňujem krásne balenie, jednoduché ale veľmi štýlové.

– dlhotrvácny, vydrží celý deň
– neotláča sa a nerozmazáva sa
– medzi odtieňmi sú výraznejšie farby ale aj odtiene na bežný deň
– matný efekt

Nevýhody Maybelline SuperStay Matte Ink:

Pre niekoho môže byť SuperStay Matte Ink príliš lepivý. Keďže je dlhotrvácny môže mať vysušujúci efekt, ja osobne to veľmi nepociťujem ale poznám baby, ktoré sú na toto veľmi citlivé. Ak medzi ne patríte tak to odporúčam zobrať do úvahy pred kúpou. Podľa recenzii čo som zatiaľ videla sa zopár odtieňov hodí len málokomu napr. odtieň Loyalist 05. Ak máte výraznejšie vrásky na perách matný efekt ich zvýrazní. Ja mám presne tento problém, no až tak mi to nevadí.  Ale ak si na to potrpíte toto nie je rúž pre vás. Inak ak máte prípadne tip na produkt, ktorý pery vyhladzuje, napíšte mi ho prosím do komentárov. Ja zatiaľ poznám len tieto lesky od NU SKIN. Okrem toho by som ale rada mala ešte nejaký krém, ktorý stačí dať na noc. Lesk je super, no ak chcete mať matné pery tak to stráca svoj význam. 🙂

– mierne lepivý
– môže vysušovať
– zvýraznenie vrások na perách

Recenzia - matné tekuté rúže od Maybelline - SuperStay Ink - Seductress 65, Dreamer 10, Romantic 30, Pioneer 20

UPDATE:

Odtieň Seductress je už aj u nás na trhu a práve som si dokúpila aj tento odtieň, tak vám ho sem ešte doplním aby ste videli ako vyzerá na perách. Taktiež majú aj odtieň Ruler a Amazonian, ak si akýkoľvek ďalší dokúpim pridám ho do recenzie.

Recenzia - matné tekuté rúže od Maybelline - SuperStay Ink - Seductress 65

Recenzia - matné tekuté rúže od Maybelline - SuperStay Ink - Seductress 65

Recenzia - matné tekuté rúže od Maybelline - SuperStay Ink - Seductress 65

Seductress 65

Seductress je príjemná nude farba. Nie je príliš svetlá a tak pery stále vyniknú. Je to odtieň vhodný na každodenné nosenie. Pre mňa spadá pod klasiku a som spokojná s tým ako vyzerá na perách. 🙂 Keď som ho totižto skúšala na ruke, trošku som zaváhala ale výsledok je presne taký aký som očakávala. (Inak Ruler na ruke vyzeral vynikajúco.) Odtieň Seductress 65 môžete kúpiť tu.

Recenzia - matné tekuté rúže od Maybelline - SuperStay Ink - Seductress 65, Dreamer 10, Romantic 30, Pioneer 20

Snáď vám táto recenzia pomôže pri výbere. Napíšte mi, ktorý odtieň sa najviac páči vám a prípadne či ste SuperStay Matte Ink tekuté rúže skúšali? Budem sa tešiť na vaše komentáre. 🙂

 

Zanechať odpoveď

15 − 8 =