0
Lifestyle Svadba Tipy & Triky

Denník nevesty – 3 mesiace do svadby #HappilyEverSuja

24. marca 2019
Denník nevesty - 3 mesiace do svadby

Ahojte budúce nevestičky,

tak náš odpočet do svadobného dňa nám rýchlo uteká. Na Instagrame som dokonca vytvorila vlastný countdown. Takže si ho tam môžem dokonca pozrieť v reálnom čas 🙂 (a ak máte záujem môžete ho aj vy sledovať v mojich storíčkach).

Musím uznať, že celé toto svadobné “šialenstvo” mi prišlo reálne asi v čase, keď sme išli v novembri na predmanželskú prípravu . Vtedy to nabralo skutočné grády. Začali sme postupne vybavovať viac a viac vecí. Plán bol, že po novom roku, čiže 5 mesiacov do svadby, ideme na plno. Povedala by som, že zatiaľ sa nám to darí.

Aby sme “udržali krok”, so všetkým čo treba spraviť, využívam hneď niekoľko pomôcok. Ako prvé je môj osobný diár, zápisník od kamarátky Maťky a k tomu ešte Svatební deník, kde vidím, čo by som mala robiť a v akom čase.

Zatiaľ ideme (až na pár drobností) presne podľa plánu. Niekedy sa dokonca môžu trošku líšiť priority, teda to čo mi diktuje môj denník a čo je pre nás skutočne podstatné. Avšak, je skvelé mať takéhoto papierového pomocníka. Síce musím uznať, že môj svadobný denník/plánovač nespĺňa na 100% moju predstavu a viem presne, ako by mohol byť zostavený do praktickejšej podoby.

Denník nevesty - 3 mesiace do svadby

No čo som si kúpila to mám. 🙂 Našťastie si viem vypomôcť aj online. Uvažujem, že by som vám napísala aj konkrétnejšiu recenziu, čo sa mi na ňom páči a čo nie. Ak by vás to zaujímalo, môžete mi dať vedieť buď na mail luciasblogsk@gmail.com alebo do komentu. 🙂 Ale musím uznať, že v prvých mesiacoch mi pomohol a v podstate ma akoby ubezpečil, že svadbu zvládnem naplánovať, stačí ísť krok po kroku.

V tomto čase, čiže necelé 3 mesiace do svadby, môžem spokojne prehlásiť, že máme kde svadbovať, máme si čo obliecť, nájde sa aj niečo pod zub, bude nás mať kto odfotiť a spraviť video. Už mám vybratý aj dátum a miesto na rozlúčku so slobodou. 🙂 Pomaly sa čoraz viac blížime k tým drobným detailom, ako by mali veci presne vyzerať vo veľký deň D. 🙂

Máme zabezpečenú výzdobu a ako ste mohli vidieť na mojom IG v storíčkach, už podstivo trénujeme aj na náš prvý tanec. Opäť ma Robo prekvapil, tentokrát svojím záujmom o tancovanie. (Minule ma prekvapil na predmanželskej príprave, viac o tom čím ma prekvapil nájdete tu.)

Nakoniec mám pocit, že sa mu to páčilo viac ako mne a už teraz spomína slovo ples, lebo však čo sme sa naučili, musíme využiť. Ja dodám, že som za to len a len vďačná, pretože aj ja si rada zatancujem či už na svadbe alebo na plese. A konečne sa nebudem cítiť trápne, keďže ani ja som doteraz spoločenské tance neovládala.

S maminou som mala pred dvoma týždňami veľmi úspešný deň, plný nákúpov, takže už máme oblečenú aj jednu svadobnú maminu. Tej druhej vyberieme outfit čoskoro. Pre svadobné maminy, mám pomerne presnú predstavu o šatách a tak sme sa dohodli, že budeme vyberať spoločne.

Mamina skúša šaty na svadbu

Počas nákupov s maminou som si stihla kúpiť svadobné topánky (kto ma sleduje na IG, tak tie z Asosu som vrátila) a už aj časť svadobného spodného prádla pod popolnočné šaty. Ešte to síce asi nie je kompletka, preto som sa rozhliadla pohľadať aj na nete. Zaujala ma napríklad táto formujúca spodnička z H&M. Uvažujem, že by sa mi niečo také hodilo pod popolnočné šaty. Keď som hľadala podobné produkty na iných e-shopoch narazila som ešte na takýto krásny modrý podväzok na Lascana.sk.

Uvažovala som, či si podväzok kúpim. Jeden doma totižto mám ale je tmavý a to sa mi až tak nehodí pod biele svadobné šaty. Svetlejší by bol určite oveľa vhodnejší. A modrý je dokonalý lebo máte už odbavenú aj tú časť – “niečo modré”. No keď som nad tým rozmýšľala ďalej, neviem či mi také niečo nekúpia baby na rozlúčku, takže zas nechcem mať zbytočne dva. Asi preto ešte radšej chvíľu počkám. 🙂

Musím uznať, že čím viac sa blížime k termínu svadby, tým viac ma baví jej plánovanie. Na začiatku som bola neistá, kde zoženiem dodávateľov a veci podľa mojich predstáv. Zároveň netreba zabudnúť, že raz za čas musíte spraviť aj nejaký ten kompromis a že svadba, ktorú reálne plánujete sa môže dosť odlišovať od predstáv, ktoré ste si zbierali celé roky či mesiace. Ale to vlastne vôbec nevadí, niekedy vymyslíte niečo lepšie alebo zistíte, že síce sa vám daná vec páči ale ku šťastiu a perfektnej svadbe ju vlastne ani nepotrebujete.

Naše zásnubné fotenie s Memo v Bojniciach

Našťastie u mňa tomu tak nie je, lebo som nikdy nemala 100%-ne presnú predstavu o svojej svadbe. Myslím, že som mala len pocit, že tak či onak by mala moja svadba vyzerať. Neviem to presne opísať ale snáď chápete, čo myslím. Už ako dieťa som si robila skôr všeobecnú životnú predstavu a nie presnú predstavu môjho svadobného dňa. Najvýraznejšiu predstavu o svadbe som si začala formovať až po našich zásnubách, kedy som zbierala prvú inšpiráciu. 🙂

Taktiež ale musím dodať, že začínam byť veľmi nedočkavá. Už to akosi cítim vo vzduchu, že sa nám veru “zosvadobnieva”. Uvedomujem si čoraz viac aj to, že si tieto momenty musím, vychutnávať čo najviac práve teraz, lebo sú skutočne jedinečné.

Ešte keď mi pár mesiacov dozadu moje vydaté kamarátky hovorili, “plánovanie svadby to je také krásne obdobie”, myslela som si, že si zo mňa robia srandu. No už teraz viem, že aj ja budem na plánovanie našej svadby spomínať takto krásne.

Každým dňom je to čoraz lepšie a ja som čoraz istejšia a tiež rozhodnejšia (keďže niekedy sa už ani inak nedá 😀 ). Teší ma, že aj Robo si to celkom užíva a je mi dokonca nápomocný. Preto som sa rozhodla, že si toto obdobie zachytím aj na videu a už mám aj natočený môj prvý svadobný vlog. Teraz sa musím pozrieť na zábery a zistiť, či sa mi vôbec páčia a či sú použiteľné. 😀 Keď ho zostrihám, určite ho pridám aj sem na blog. 🙂

Čítali článok nejaké budúce nevesty, ktoré sa vydávajú v tento či budúci rok? Ak áno pochváľte sa dolu do komentáru,  a napíšte svoje pocity. 🙂 Už som našla jednu nevestu, ktorá má rovnaký dátum svadby ako my. 🙂

 

LuciasBlog - podpis

 • Odpovedať
  Evka
  24. marca 2019 at 21:49

  Áno ja ak som to teda ja ”
  Luci, ja si toto obdobie tiež maximálne užívam, úplne som si vedomá toho, že tieto dni už nič nevráti. A preto sa snažím dotiahnuť do detailov naozaj všetko do bodky. Väčšinu vecí sme mali zajednanú už minulý rok a teraz už len doladujeme podstatné maličkosti 🙂 ešte neviem nič o mojej rozlúčke ale snáď bude super. A neviem sa dočkať toho rána, keď sa zobudíme a budeme vedieť, že ten deň D je tu! A je náš ❤️prajem ti krásne zvyšné dva mesiace, nech nám to ide tak ako má ani pomaly ani rýchlo
  . Lebo nevesty sme len raz za život 🙂 krásny článok a teším sa veľmi na ten vlog ak bude 🙂

  • Odpovedať
   Lucka
   29. marca 2019 at 0:54

   Evka, ďakujem krásne za komentár. Ste veľmi šikovní, že ste to stihli takto všetko naplánovať. Presne ako vravíš, súhlasím, treba si to čo najlepšie užiť lebo je to špeciálne obdobie. Prajem nech je rozlúčka bombová a čo je ešte viac podstatné nech je váš svadobný deň podľa predstáv. No najdôležitejšie príde až po svadobnom dni, verím, že budete spolu šťastní aj v tie “obyčajné” dni s ktorých sa skladá život. Lebo to je skutočné šťastie. Všetko dobré. PS: Keď bude vlog, dám určite vedieť tu na blogu aj na soc. sieťach. PPS: Potom napíš ako dopadla svadba, isto aj ja pridám fotky a nejaký článoček. Budem sa tešiť na tvoje zážitky. 🙂

Zanechať odpoveď

fourteen + fourteen =