0
Lifestyle Recepty

3 rýchle recepty na bezlepkové raňajky

28. februára 2020
Bezlepkový chlieb Schar - recepty na raňajky

Ahojte,

na Instagrame som vám pred nedávnom ukázala pár výživových doplnkov a potravín, ktoré mi prišli z PánKukučka.sk. Niektoré produkty som poznala už dlhšiu dobu, iné boli pre mňa novinkou.

Jednými z mojich obľúbených produktov sú momentálne bezlepkové potraviny. Už približne 2 roky jedávam prevažne bezlepkových chlieb. Ako som vám písala dávnejšie v tomto článku, mala som nejaké zdravotné problémy a tak som sa pár mesiacov vyhýbala lepku, laktóze a cukru.

Od týchto čias mám niekoľko obľúbencov aj medzi bezlepkovými, bezmliečnymi či vegánkymi produktmi. Myslím, že je super, keď vie človek zaradiť do jedálníčka naprílad aj vegánske potraviny. Ja som takto čiastočne nahradila klasickú šunku a salámu vegánskou sójovou verziou.

Teraz sa možno smejete ale minule na oslave padli ako prvé práve bezlepkové sendivče so sójovou šunkou a nikto si ani len nevšimol, že tieto chlebíky boli iné :D, pár som ich totižto urobila sebe, no nestihla som na to upozorniť.

Povedala, že sa s vami podelím o pár mojich obľúbených raňajkových jedál. Všetko sú to samozrejme rýchlovky tak aby ste stihli prísť na čas do práce. 🙂

*Inak uznávam, že vo food stylingu mám ešte, čo zlepšovať ale tak aspoň skutočne realistické. 🙂

Bezlepkový sendvič Schar - Biocelia

1. Bezlepkový sendvič s mandľovým maslom a zeleným jablkom

Prvým bezlepkovým receptom je bezlepkový gluten free Pan Rustico sendvič. Ja mám najradšej konkrétne tento aj keď viem, že je ešte svetlá verzia sendiču. Tá je fajn ale tento mi chutí viac.

Bezlepkový chlebík stačí natrieť kvalitným orieškovým maslom. Manžel dostal pred nedávnom na narodeniny práve toto mandľové maslow od Slowlandia a bol z neho nadšený. (Vidíte, je to ešte aj skvelý tip na darček naprílad namiesto kadejakých čokolád.)

Bezlepkový sendvič Schar s mandľovým maslom

Keďže mi chutí arašídové maslo so zeleným jablkom, vyskúšala som ho aj s mandľovým maslom a táto kombinácia sa mi taktiež pozdáva. Ako ďalšia variácia by mohli poslúžiť naprílad jahody či maliny.

2. Mandľové mlieko s bezlepkovými musli vločkami

Ďalším obľúbencom, hlavne v čase keď som sa vyhýbala mliečnym výrobkom, sa stalo mandľové mlieko alebo teda mandľový nápoj aby sme to mali posprávnosti. 🙂 Pijem mandľové mlieka od rôznych značiek, či už Alpro, Kaufland ale za najkvalitnejšie považujem Nuttery.

Bezlepkové raňajky - bezlepkové čokoládové musli s mandľovým nápojom Nuttery

Stačí ho skombinovať s bezlepkovými musli a sladké raňajky máte rýchlo hotové. Čo sa týka bezlepkových vločiek mám najradšej tieto čokoládové od Schar. Nemám rada sušené ovocie (hlavne hrozienka) takže moje možnosti sú v tomto trošku limitované.

Bezlepkové musli s mandľovým mliekom Nuttery - rýchle bezlepkové raňajky

3. Bezlepkový sendvič so sójovou šunkou, kozím maslom a (ne)syrom

Na záver, moje momentálne každodenné raňajky (áno takto veľmi mi chutia)bezlepkový chlieb s kozím maslom, sójovou šunkou, paradajkami a buď syrom Eidamom alebo vegánskym syrom (podľa nálady). Na obrázku je klasický syr, vegánsky som pred časom zjedla.

Bezlepkový Pan Rustico chlieb, sojóvá šunka, kozie maslo, syr

Alternatívy syru som začala testovať len pred nedávnom a zatiaľ ešte nemám favorita no táto sójová šunka je vynikajúca. V podstate ju jem vždy v tejto kombinácii a neviem sa jej dojesť.

Bezlepkový chlieb Schar Pan Rustico

Taktiež som pár mesiacov dozadu presedlala na kozie maslo a tiež som si ho veľmi obľúbila. Klasické maslo mi samozrejme stále chutí ale ako som spomínala vyššie snažím sa to trošku striedať.

Bylinné čaje - Goji Moji, Ruža & levanduľa

Bonus: Raňajkové čaje

Nedá mi nespomenúť tieto sypané čaje. Podobné som v obchode nenašla. Oslovili ma najmä zaujímavé kombinácie – Ruža & levanduľa a Goji Moji. Pred nedávnom som dobrala výživový doplnok Goji z Energy. Goji samotné mi veľmi nechutí, goji čaj a goji vo forme výživového doplnku sú mi oveľa sympatickejšie.

Wilfred čaje - Ruža a levanduľa a Goji

Sypané čaje Wilfred - Goji, Ruža a levanduľa

Takže Goji Moji som sa rozhodla vyskúšať najmä z tohto dôvodu. Ruža & levanduľa sú oveľa viac podľa mojho gusta. No aj levanduľa ma v čaji oslovila zo zdravotného hľadiska.

Sypané čaje - Goji a Ruža levanduľa

Jedným z mojich najobľúbenejších esenciálnych olejov je práve levanduľa a tak som si o nej čo to prečítala. Keď si nájdem čas olejček si buď dám do aromalampy alebo si priamo potriem zápestia. Pozrite akú majú čaje krásnu farbu a tiež ako pekne vyzerajú samotné bylinky.

Sypaný čaj Wilfred - Ruža a levanduľa

Sypaný čaj Wilfred - Goji Moji

Skúšali ste niektorý z produktov? Chutia aj vám tak ako mne?

LuciasBlog - podpis

Za vynikajúce produkty a spoluprácu ďakujem pankukucka.sk

    Zanechať odpoveď

    one × 1 =