0
Cestovanie

Praha part I.

28. augusta 2014
Orloj

Ahojte drahúšikovia!

Momentálne sa už nejakú dobu nachádzam v Prahe aj s mojím priateľom a tak mi napadlo, že vám sem pridám blogpost s fotkami a pamiatkami čo sme videli a proste také postrehy a čo asi tak robíme:) čo sa nám tu páči. Možno vám to niekedy pomôže keď sem pôjdete vy na výlet alebo si len zaspomínate na krásny čas, ktorý ste tu kedysi strávili:).

Deň 1.

Pricestovali sme niekedy okolo 3 poobede, priviezol nás jeden dobrý kamarát môjho priateľa, hneď potom sme sa ubytovali v ubytovni na Prahe 5 (volala sa tuším Stodůlky). Keďže sme sa rozhodli stráviť v Prahe 3 týždne hľadali sme rôzne hotely, hostely alebo ubytovne. Ubytovňa na Prahe 5 sa nám z fotiek celkom pozdávala dokonca sme dostali práve TÚ izbu, ktorú sme videli na fotkách avšak okolie ubytovne a chodby sa nám nepáčili vôbec a tak sme sa tam ubytovali len na tri dni s tým, že si nájdeme niečo čo sa nám bude páčiť viac. Veľmi zvlášne na tejto ubytovni bolo umiestnenie. Nachádzala sa akoby medzi veľkoobchodmi a skladmi a veľkými firmami. Hneď vedľa nás bola obrovská predajňa Mercedesov ďalej nábytok Sconto a ešte nejaké ďalšie firmy. Našťastie kúsok od nás bol nádherný park volá sa Prokopský park. Takže prvý deň sme sa ubytovali, obehli si okolie a to bolo jediné čo sme tak stihli.

Prokopský park

Deň 2.

Hneď druhý deň sme zamierili do centra. Kúpili sme si prenosný mesačný lístok na dopravu po Prahe a už v ten deň sme ho plnohodnotne využili a okrem toho sme sa dosť nachodili pretože sme vystúpili na mnohých zastávkach metra aby sme mali prehľad čo kde je.

Vltava

Deň 3.

Na tretí deň sme si šli obzrieť lokalitu nového ubytka, ktoré bolo spojmi hodinu cesty od pôvodnej ubytovne a keďže sme sa mali na ďalší deň sťahovať so strašne veľa vecami chceli sme si to predtým celé prejsť aby sme na ďalší deň neblúdili. Takže po tom čo sme si celú trasu skúšobne prešli išli sme k slávnemu Orloju a na Letnú. V tento deň bolo extrémne horúco, takže sme boli celý šťastní keď sme sa o piatej konečne dostali na izbu. Po krátkom oddychu sme vyrazili za internetom a pivom opäť do centra. Snažili sme sa nájsť nejakú kaviareň/reštiku kde by bolo wifi a zároveň by to nebolo príliš drahé ale po celom dni vonku sme sa na to po nejakom čase vykašľali a sadli sme si do reštiky kde nás nakoniec jedno pivo vyšlo niečo medzi 70 – 80 kč. No v tej chvíli nám to už bolo jedno:D Internet potreboval najmä môj priateľ pretože to súvisí s jeho prácou a do našej izby dosiahol len veľmi slabý až žiadny signál wifi.

Bývalé Stalinovo námestie - Letná

Letná

Žižkovská veža

Deň 4.

Štvrtý deň pre nás začal veľmi veľmi skoro pretože sme sa museli otočiť až na dva krát aby sme všetky veci preniesli do našej novej ubytovne. Celý tento proces nás odrovnal na toľko, že sme takmer celý zvyšok dňa strávili iba na izbe. Medzi tým sme sa ešte išli naobedovať do neďalekej čínskej reštaurácie, ktorá sa volá Xin Fu a jedlo sme si tu skutočne obľúbili. Večer sme boli obdivovať nádherný mesiac, pretože v tento deň mal nastať nejaký úkaz no teraz neviem ako sa to celé volalo:D no proste mesiac bol obrovský a prekrásne svietil:). Bohužiaľ sa nám tu dosť ochladilo a nastalo obdobie premenlivého počasia čo mňa veľmi nepotešilo lebo mám radšej teplo:(.

Staromestské námestie

Deň 5.

Konečne sme sa dostali aj na Karlov most:) a to bolo asi tak všetko čo sme robili čo sa týka vonkajších aktivít. Slniečko nám síce krásne svietilo ale pofukoval chladný vietor. No výhľad sme si užili:).

Karlov most

Výhľad z Karlovho mostu

Karlov most - my

Karlov most - outfit

Deň 6.

Keďže môj priateľ ešte nikdy nebol a ani si nič nekúpil v secondhande napadla ho taká idea, že by sme sa tu do nejakých pražských išli pozrieť a tak si vygoogli, že ktoré sú odporúčané a šli sme tam. Bolo to na Prahe 2 kde som zas ja zbadala nádhernú dóm sv. Ludmily. Je to dychberúca stavba tak ako zvonku i zvnútra. Vo vnútri sa však nesmie fotiť no napriek tomu ak budete niekedy mať cestu určite sa tam chodte pozrieť. Je to krása. Ale späť k nákupom v sekáči sme si nič nevybrali ale bol celkom fajn. Myslím, že keby som hľadala určite si tam niečo nájdem. Môj priateľ tam však nič nenašiel a to asi aj preto lebo ako zvyčajne pánska sekcia je o dosť “chudobnejšia” ako dámska. O kúsok nižšie sme zbadali Outlet so značkovými vecami a tak sme nakukli aj tam. Tu nebolo vôbec nič pre pánov ale zato pre dámy tam boli vynikajúce kúsky. Ceny boli tak okolo 1000 kč za značky ako napr. Guess. Našla som tam aj nádhernú vestičku s kravatou značky Moschino, ktorá pôvodne stála 270 e! Ale v outlete ju predávali okolo 900 kč.

Námestie pred dómom sv. Ludmily

Dóm sv. Ludmily

Deň 7.

Asi také najhlavnejšie čo sme robili na siedmy deň bolo, že som si bola vybrať a kúpiť svoj narodeninový darček od priateľa. Narodeniny mám síce až v septembri ale chcela som ako darček niečo s Prahy aby som na to mala také pekné spomienky:). Zatiaľ vám viac neprezradím iba vám ukážem foto odkiaľ asi môže byť a zároveň by som vám obidva obchodíky odporúčala nájdete tu super kúsky, hlavne ak máte radi veci z príbehom a históriou (obidva sú na Prahe 2 myslím a sú kúsok od seba). V podstate je to smerom do centra od spomínaného Dómu sv. Ludmily. Zastavili sme sa v týchto obchodoch:

NakupyNakupy

 

Navštívili ste už niekedy Prahu? Páčila sa vám? Čo všetko ste videli a ktoré pamiatky sa vám páčili najviac?

Sending love and kisses xxx

Yours Lucia

 

Zanechať odpoveď

three × four =