0
Kozmetika Recenzie

Makeup Revolution Pressed Glitter Palette – recenzia

31. marca 2020
Makeup Revolution -Pressed Glitter Palette - paletka lisovaných glitrov

Makeup Revolution Pressed Glitter Palette paletka lisovaných trblietok ma zaujala približne pred rokom, keď som rozmýšľala nad mojím svadobným líčením.

Náhodou som sa preklikala aj k tejto glitrovej paletke, v tom čase bolo na výber z 3 farieb paletiek a u mňa nakoniec, po dlhom premýšľaní, skončila táto zlatá, zvaná Midas Touch.

Lisované trblietky - Paleta od Makeup Revolution v odtieni Midas Touch

Čo sa týka odtieňov prišla mi najuniverzálnejšia. Videla som s ňou nádherné makeup tutoriály. Čo by som k nej ešte odporúčala je podkladová báza pod trblietky. Jednu vyrába aj Makeup Revolution, volá sa Makeup Revolution Glitter Glue.

Ja som si ju práve objednala. V čase keď som kupovala paletku bola totižto nedostupná. Zatiaľ som paletku teda používala čisto s klasickými podkladovými bázami pod tiene a dočasne som si vystačila s takýmto riešením.

Samozrejme táto paletka je skôr na špeciálne príležitosti ako plesy, piatokové večery v meste alebo festivaly. Ja som ju tiež zatiaľ stihla použiť len párkrát, napríklad na mojej rozlúčke so slobodou a na jednej svadbe.

Odtiene a balenie Makeup Revolution Pressed Glitter Palette

V paletke je 9 tieňov. Konkrétne v Midas Touch sú všetky ladené do zlato-hnedo-bronzova. Máme tam Lavish, Magnificent, Dripping In Gold, Luxe, Grand, Extravagant, Fancy, Precious a Splendid.

Zatiaľ som reálne na očiach testovala: Lavish, Magnificent, Dripping In Gold, Grand a Extravagant.

Lisované glitre od Makeup Revolution - paleta plná trblietok

Lavish je svetlá farba až trošku do strieborna a je chladná, zatiaľ čo Magnificent je skôr champagne farba a je teplejšia. Dripping In Gold je v podstate veľmi výrazná oranžovo-bronzová farba. Luxe je svetlohnedá. Grand je oranžová a Extravagant je tmavá hnedá.

Midas Touch - 1 riadok tieňov - Makeup Revolution Pressed Glitter Palette
Z ľava: Lavish, Magnificent, Dripping In Gold

Fancy je zvláštna skoro akoby zlato-žlto-limetková. Precious je tiež veľmi špecifická lebo sa odráža do mnohých farieb – hnedo-oranžovo-zelena. Precious mi príde najzaujímavejší odtieň z celej paletky. Posledný tieň Splendid je do červenkasta skoro terakotový odtieň a ten mi príde najslabší, čo sa týka trblietok. Vyzerá trošku ako podrvený pigment, trblietky sa až tak netrbliecu.

Midas Touch - 2. riadok tieňov - Makeup Revolution Pressed Glitter Palette
Z ľava: Luxe, Grand, Extravagant
Midas Touch - 3. rad tieňov Makeup Revolution Pressed Glitter Palette
Z ľava: Fancy, Precious, Splendid
Midas Touch - 3. rad tieňov Makeup Revolution Pressed Glitter Palette - odlesky
Z ľava: Fancy, Precious, Splendid, z ďalšieho uhlu aby bolo lepšie vidieť rôzne odtiene Precious

Taktiež obal paletky je ladený do tejto témy, pretože je celý zlato-trblietavý. Paletka je kompaktná, ľahko sa otvára, keďže má otváranie na magnet, no zároveň drží a nerozchádza sa.

Balenie je inak minimalistické, všetky údaje sú len na plastovom obale, v ktorom je paleta zabalené. Čiže zadná strana je úplne čistá bez akéhokoľvek textu, čo pôsobí luxusne. V paletke je (klasicky pre Makeup Revolution) zrkadlo.

Makeup Revolution Pressed Glitter Palette

Lisované trblietky v paletke krásne držia. Sú maslové/gélové a keď ich nanášate respektíve naberáte z paletky, v paletke sa až urobí mierna jamka, keďže sú v zlisované v gélovej forme (neviem ako by som to lepšie opísala, snáď chápete 🙂 ).

Luxusné balenie Makeup Revolution Pressed Glitter Palette

Priznám sa, že inak mám len 1 trblietky tzv. loose glitter teda voľné glittre v nádobke. Pri líčení s nimi bol po stole vždy obrovský bordel. Toto je obrovská výhoda lisovaných trblietok. Držia krásne v paletke a ani po použití z nej nevypadávajú. Niektoré klasické tiene opadávajú viac ako tieto lisované glittre od Makeup Revolution.

Aplikácia a práca s lisovanými trblietkami od Makeup Revolution

Aplikácia a práca s trblietkami je veľmi jednoduchá, na to, že sú to trblietky. Ako som vám písala vyššie zatiaľ som s nimi používala len klasickú podkladovú bázu (moja obľúbená je od Urban Decay – Eden). Napriek tomu, že tento produkt nie je vyložene určený na trblietky zniesli sa spolu prekvapivo dobre.

Treba ale brať do úvahy, že trblietky sa nanášajú trošku inak oproti klasickým tieňom. V tutoriáloch som videla, že používali plochý štetček, no mne sa štetec neosvedčil vôbec, teda jedine ak chcete jemnú tenučkú vrstu trblietok. Trblietky sa mi na štetček nechceli naberať.

Trblietky paleta tieňov od Makeup Revolution v odtieni Midas Touch

Odporúčam skôr nanášanie prstom, hlavne ak chcete výraznejší look alebo v princípe zakryť celé viečko. Prstom viete ľahko navrstviť trblietky, treba ich vklepávať nie ťahať. (Ak máte dlhšie nechty tak ako ja, vnútorný kútik oka môže byť náročný ale dá sa to.)

V prípade, že chcete naniesť trblietky na nejaký tieň, ktorý ste už na viečko aplikovali, dá sa to ale opäť čakajte skôr jemné pokrytie, keďže sa trblietky nemajú až tak o čo zachytiť.

Výdž lisovaných trblietok na viečku

Za mňa osobne je výdrž vynikajúca. Mala som ich na viečkach aj po dlhých hodinách. No môže sa stať, že po pri žmurkaní budú trošku opadávať ale na trblietky to je skutočne minimum.

Problém som mala skôr s nanášaním čiernej očnej linky, tam sa mi trblietky trošku zbiehali, takže tu je možnosť, že s tým neviem robiť alebo je to teda skutočne náročné.

Lisované trblietky - Pressed Glitter Palette od Makeup Revolution

Ešte mi napadlo pripomenúť vám, že trblietky sa ťažko odličujú. Platí to aj pre tieto lisované trblietky. Povedala by som, že aplikovať ich je oveľa jednoduchšie ako sa ich zbaviť. 😀 No ale to je niečo s čím sa u glittrov proste musí počítať.

Celkové záverečné hodnotenie

Paletka ma pozitívne prekvapila. Keby som mala viac príležitostí na trblietavé líčenia kúpim si aj ďalšie odtiene. (Momentálne je ich v sérií už 5 a páčia sa mi všetky. Najviac Diva, Abracadabra ale ani Hot Pursuit nie je na zahodenie.) Nanášanie je vzhľadom na to, že sa jedná o trblietky jednoduché, držia na viečku a farby sú krásne.

Trblietky, glittre - lisovaná paletka glitrov od Makeup Revolution

Nepociťovala som žiadnu citlivosť a dokonca ich na viečkach necítiť. Proste ako klasické líčenie s tieňmi. Cena je 14€, podľa mňa sa paletka oplatí. Je super aj pre začiatočníčky, no odporúčam k nej vyskúšať bázu určenú pod trblietky (glitter glue).

Čo vy a trblietky? Ste fanúšičkami tak ako ja? Napíšte mi dolu do komentára vaše obľúbené glitter produkty. 🙂

LuciasBlog - podpis

Ďakujem Notino za spoluprácu na tomto článku.

    Zanechať odpoveď

    19 + 10 =