0
Nezaradené

Ako vyzerať trendy v rôznych lookoch? Moje stylingové tipy

1. októbra 2023

Predminulý víkend sme boli s babami na úžasnej rozlúčke so slobodou. Keďže sme preberali rôzne témy, akosi sme sa dostali aj k môjmu osobnému módnemu štýlu.

Hlásili nám výborné počasie a tak som zhodou náhod do kufra pribalila veľké množstvo kvetovaných a po vačšine ružových kúskov. Pár z nich som vám hodila aj do galérky outfitov aby ste mali približnú predstavu.

Baby sa ma pýtali, že či mám rada ružovú, keď som zbalila takúto ružovučkú garderóbu, na čo som odpovedala, že mám ale mám toho vlastne rada mnoho, čo sa týka farieb a módy.

Líši sa to od rôznych faktorov, či už počasia a ročných období alebo aj takých osobných období, kedy sa farieb presýtim a túžim po neutrálnejšej palete.

Ako som sa zamýšľala nad tým, aký je môj osobný štýl a čo to vlastne mám skutočne rada, napadlo mi spísať sem na blog pár mojich stylingových tipov.

Je mi jasné, že nemusia byť celkom pre všetkých, hlavne pre rebelky alebo tie, čo musia mať v šatníku vždy najnovší trend. Ale myslím, že môžu pomôcť v prípade, že chcete byť trendy, v rámci svojho štýlu obliekania.

1. Vyberajte si trendové doplnky

Ak chcete byť trendy ale nechcete míňať zbytočne veľa peňazí, sústreďte sa na najnovšie trendy v doplnkoch.

Vďaka nim bude pôsobiť celý outfit in, áno aj tie tri roky staré ale stále moderné dámske tričká, ktoré už v skrini máte. Obyčajné biele tričko oživíte napríklad neónovou kabelkou alebo okuliarmi. Celý outfit sa zrazu rožiari a vy ste aj v novej sezóne v kurze.

2. Trend, ktorý vám sedí

Nechoďte do trendových kúskov za každú cenu. Aj v rámci sezónnych trendov si vyberajte, to čo vám sedí. Napríklad, pre mňa bol jesenný/zimný trend vesta bez rukávov nepraktický, keďže mi je stále zima na ruky. Je to pekné ale nič pre mňa.

Takto sa každý rok obzerám po trendy kúskoch, ktoré mi sedia, dokonca aj vtedy keď je to niečo výstrednejšie ale je to môj štýl.

Napríklad farebné slnečné okuliare sú ešte stále populárne a to je trend, ktorý je praktický aj pre mňa. Alebo chokery, ktoré boli taktiež môj obľúbený trend.

Netlačte sa na silu do kúpy milej rozkošnej chlpatej kabelky ak to nie je váš štýl, a aj keď je to v móde tento rok populárne, reálne sa vám to nepáči. Myslím si, že potom je cítiť, že to nie je v outfite autentické.

3. Ako udržať krok s trendmi?

Moja posledná rada ako udržať krok s trendmi, ktoré nám každý rok servírujú módny návrhári, bez toho aby ste si spravili dieru v peňaženke je:

Raz za čas im prepadnite. Kúpte si ten krásny teddy coat alebo boho jesenné čižmičky. Je možné, že ich za tie 3 sezóny, kým budú ešte in vynosíte. Akurát keď vyjdu z módy, budú už dostatočne opotrebované.

Jediné čo je dôležité, nepodľahnite každému trendu a nájdite v skrini kúsky, ktoré vám k novému oblečeniu budú sedieť. Tým pádom budú ľahko kombinovateľné s vašim aktuálnym šatníkom a zároveň oživia basic kúsky.

Skvelým príkladom takýto kúskov sú už vyššie spomínané topánky, kabáty či svetre alebo dokonca letné šaty. Ja som prepadla trendu kvetovaných šiat, ktoré som kúpila koncom minulého leta a a držalo ma to aj ďalšiu sezónu.

Mojim mini bonusovým tipom je, že ak sa vám určité trend skutočne osvedčil a ste si istý, že sa k nemu vrátite aj ďalšiu sezónnu, doplňte si tieto kúsky vo výpredaji.

Takto som to urobila ja, napríklad s hrubými ozdobnými čelenkami. Vyskúšala som si tento trend s jednou a keď sa mi osvedčili, vo výpredaji som si kúpila ďalšie farebné variácie.

PS: Krásne letné šaty nájdete na MODIVO.sk. Mnohé z nich sú v zľavách až do 40%. Výber rôznych značiek je tiež bohatý, od lacnejších, no stále známych brandov až po luxusné.

PPS: Ešte aby som decentne uzatvorila úvodný pokec o rozlúčke so slobodou, musím uznať, že baby ma inšpirovali, čo sa týka lookov a outfitov. Jedna skupinka bola skôr v neutrálnych farbách, no vyzerali výborne a štýlovo a druhá skupinka viac experimentovala s farebnými kombináciami. Tie ma zas inšpirovali v tom aké farby zladiť dokopy, napríklad nádherné žlté šaty s neónovou broskyňovou oranžovou kabelkou. Takže víkend bol na výbornú a inšpirácie kopa, ešte aj na tento článok. 🤩

Ďakujem za spoluprácu na tomto príspevku MODIVO.sk

    Zanechať odpoveď

    16 − seven =